Grattis!

Är du medlem i Norrtälje Lokala Kennelklubb och fått fina resultat eller vill uppmärksamma en klubbkompis tävlingsinsats?

Mejla och bifoga gärna ett foto i så hög kvalitet som möjligt till

Klubbmästare  2017 i rallylydnad

Jackis med Tjorven, 100 poäng.
2 Anna Tillaeus med Cliff.
3. Hasse Hertzing med Lotta.

Klubbmästare 2017 i lydnad

Hasse Hertzing med Lotta.
2. Hasse Hertzing med Karin.
3. Jackis Lannek med Tjorven.

_____________________

Grattis till alla Årets Ekipage 2016!

Utställningshund: Maria Wägner med Hector Vom Reinholdsberg

Viltspårhund: Maria Wägner med Hector Vom Reinholdsberg

Agilityhund: Ewa Lundin med Vitsuddens Peggy

Rallylydnadshund nybörjarklass: Stina Yron Lund med Westerner Love On Time

Fortsättningsklass: Stina Yron Lund med Tans & Tins Peggy Sue

Avancerad klass: Stina Yron Lund med Tans & Tins Bowl of Beauty

blommor

—————

Klubbmästare rally-mix 2016

14566269_10154171684688090_7315980524849853472_o

Stina Yron Lund med Tans & Tins Bowl of Beauty ”Charma”

2. Jackis Lannek med Fridhems Ambitiösa Ammi ”Tjorven”

3. Anna Tillaeus med Faxe Merry Cocktails Footprint ”Faxe”

Grattis till alla deltagare!

—————-

Grattis till alla Årets Ekipage 2015!

Utställningshund: Liss-Britt Elegård med SE UCH Cachas Lewis

Lydnadshund lydnadsklass 3: Agneta Johansson med Garpenborg’s Gregorious

Lydnadsklass 1 & 2: Caroline Gustafsson med Disney

Viltspårhund: Stina Yron Lund med Peggy

Rallylydnadshund avancerad klass: Stina Yron Lund med Charma

Fortsättningsklass: Susanne Andersson med Erik

Nybörjarklass: Caroline Gustafsson med Disney

grattis


Stort Grattis till våra KM-vinnare 2015!

Lydnad

KM-lydnad

1.Hasse Herzing & Lotta
2. Hasse Herzing & Karin
3. Caroline Gustafsson

Rallylydnad

km-rally2015-e1445424755877

1.Caroline Gustafsson & York
2. Stina Yron Lund & Charma
3. Caroline Gustafsson & Disney

——————–

Grattis Agneta & Josef till LPIII!

Värmdö LP3Bilden är tagen på Värmdö BK 2:a juni -15

———————–

GRATTIS TILL ÅRETS EKIPAGE 2014!

Stina Yron Lund & SE VCH, RLD N, RLD F Tans & Tins Bowl of Beauty ”Charma”

Årets2014-Charma

 

——————–

STORT GRATTIS till våra klubbmästare 2014!

LYDNADSMÄSTARE

Jackis Lannek med J, RLD N Fridhems Ambitiösa Ammi ”Tjorven”

KM-jackislydnad-14

RALLYLYDNASMÄSTARE

Gunilla Björklund med SE VCH, RLD N, RLD F, RLD A, RLD M Duvhökens Oltina ”Svea”

KM-gunillarally-14

——————–

GRATTIS till LPII!

Agneta Johansson & RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, LPI, LPII Garpenborg’s Gregorious ”Josef”

LPII_VaBK

Agneta & Josef har samlat ihop följande fina resultat i lydnadsklass II:
21/4 -14 (debut) Knivsta BK, domare: Dennis Arthursson
178,5 poäng, 1:a pris, klassvinst.
26/4 -14 (förmiddag) Vallentuna BK, domare: Marie Louise Härlin
162,5 poäng, 1:a pris, 4:e placering.
26/4 -14 (eftermiddag) Vallentuna BK, domare: Annika Sjöblom
172,5 poäng, 1:a pris, klassvinst & titeln LPII.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~